Víte proč bývají ženy nevěrné?

Kartářky z Výkladů z karet objasńují.

Nevěra

Nevěra

 

Nevěra není nic neznámého a existuje stejně dlouho, jako manželství samotné. Jestliže dříve byla nevěra víceméně mužskou záležitostí, v dnešní době stále více žen vyhledává milostné dobrodružství  v náručí jiného muže, ať už jsou vdané, nebo jen žijí s přítelem. Důvody pro vyhledávání milostných avantýr bývají nejčastěji rozpory mezi oběma partnery a nedostatek lásky, avšak mohli bychom hovořit i o důvodech, které jsou velmi typické právě pro ženské pohlaví.

Proč mi to udělala?

Třebaže muži vyhledávjí milostné dobrodružství i v případě, že žijí ve spokojeném manželství, u žen je nevěra častým důsledkem nedocenění, nenaplněného vztahu, ale i nedostatek manželovy lásky a pozornosti. Na vině zpravidla bývají oba dva partneři, kteří spolu nekomunikují, nebo nedávají svému protějšku prostor pro naslouchání. Ženy však dokáží o svých pocitech hovořit a muži by jim měli naslouchat. Pokud ani tudy nevede cesta ke spokojenému manželství, není od věci návštěva manželské poradny, nebo terapeuta, který mnohdy dokáže vyřešit i ten nejsložitější problém.

Ženy, matky a … milenky ?

Všechny výše zmíněné problémy dříve nebo později vedou k pocitům osamělosti a vlastní méněcenosti. Milostný románek je potom pro osamělou ženu lékem na ubíjející rutinu ve vztahu a nemalou měrou zvedá každé podvádějící ženě sebevědomí. Vždyť kdo by nepodlehl sladkým slovům láskyplného vyznání, když se ho v manželství nedostává?

Naopak muži, i když žijí ve spokojeném vztahu, snadno podlehnou svodům  a sexy úsměvům kolemjdoucí ženy, aniž by milostné avantýře přikládali větší význam. Ženy naopak touží více po štěstí v emocionální sféře, i když jsou si vědomy pozdějších výčitek svědomí. Mnohdy vědí, že riskují ztrátu současného vztahu a partnera a také jsou si vědomy, jaký velký společenský dopad na ně nevěra může mít.

Co tedy způsobuje , že se i přes tato varování pouštějí do mimomanželských vztahů?

Ve velké většině případů je to snížené sebevědomí. Sami považte – před svatbou jí ležel celý svět i partner u nohou, byla za krásnou princeznu ve svůj svatební den a ty nádherné líbánky… Potom ale přišly povinnosti, děti a žena se pomalu začíná ztrácet v kruhu praní, vaření a uklízení. Vrásky i kila přibývají a ona se najednou necítí být tou, kterou její muž kdysi dávno miloval. Cítí se zrazená a osamělá…. Jestliže v tu chvíli přijde na scénu někdo, kdo jí zasype komplimenty dává najevo svůj zájem, potom na sebe milostné dobrodružství nenechá dlouho čekat a tomuto kouzlu podlehne i mnoho jinak zásadových žen. Ne nadarmo se říká, že muži touží pouze po jediném, ženy zase potřebují mít pocit, že je o ně stále zájem.

 

Lze tedy odvrátit nebezpečná úskalí mileneckého vztahu? Rozhodně ano!

Pokud má žena pocit, že o ní muž stále stojí a sexuálně po ní touží, cítí se ve vztahu bezpečně. Ovšem jen samotný sex nezaručí silné pouto mezi partnery, ale něžnost, milá slůvka a objetí dokáží zázraky. Třeba i to, že si po milování spolu vypijí sklenku vína, pohladí se a řeknou si o svých pocitech, či starostech, je jedním ze základů pevného manželského svazku. Ženy touží po malých pozornostech, třeba po polibcích, které jsou pro ně velkým důkazem lásky.

 

Touha po pomstě bývá silnější než-li rozum

Dalším důvodem, proč se ženy mohou uchýlit k nevěře je jednoduše pomsta. Pomsta za mužovu nevěru. Jestliže muž svoji partnerku podvedl s jinou ženou, může počítat i s tím, že ona mu to bude chtít vrátit s plnou vervou. Není to sice nejlepší lék na zlomené srdce, ale v takových chvílích je touha  po pomstě zkrátka a dobře silnější. Tomuto se dá předejít jednoduchým způsobem – raději to vůbec nezkoušet. Pokud už se tak stane a vaše žena se o nevěře dozví, nedá se nic vrátit zpět a o svou partnerku musíte bojovat. Ujistěte ji, že ta druhá žena byl jenom jednorázový úlet, kterého litujete a už nikdy nehazardujte s rodinným štěstím.

Neuspokojené libido

Někdy může mít nevěra mnohem vážnější důvod, než je touha po rozptýlení. Sexuální uspokojení je velmi důležité a každý člověk vnímá sex a libido jinak. Tak jako u mužů funguje hormon testosteron, tak i ženy mají ten svůj hormon – estradiol. Estradiol nepřichází na zavolání, ale vyskytuje se u žen hlavně tehdy, když je organismus ženy připravený k oplodnění, čili v období ovulace. Je geneticky zakodováno, že žena podvědomě touží po krásných a zdravých dětech, a třebaže se to může zdát bláznivé, podvědomě si žena díky estradiolu vybírá hezkého a exuálně přitažlivého muže, který muž nese jistotu dobrých genů.

Nesmíme opomenout ani jistý typ žen, které vyhledávají mileneckou náruč pro tu pomyslnou kapku emocí a napětí z nečekané náhody. I když svého muže milují a nikdy by ho neopustily, rády vyhledávají adrenalin i nové sexuální zkušenosti. Těmi mohou okořenit i manželské soužití, ale upřímně, který muž by z takto nabytých dovedností byl nadšený?

Jaké jsou zlozvyky a manýry nežného pohlaví?

Pro mnohé muže je toto ne zrovna milé zjištění, ale žena která se rozhoduje pro nevěru si vybírá. Je náročná a nestačí jí první lepší muž, kterého potká. Oproti mužům  jsou ženy vybírající si svého milence extrémně náročné. Paradoxně a zcela mimo jakoukoliv logiku jsou často podváděni muži, kteří jsou věrní a oddaní své partnerce, a které by ani ve snu nenapadlo, že by jim mohla být nevěrná.

Pokud se právě nyní v partnerské sféře trápíte a nevíte kudy kam, nemusíte zoufat a hned se obávat partnerčiny nevěry. Mějte ale na paměti, že na každém vztahu se musí pracovat, láskyplně jej udržovat a udělat pro něj vše, co je ve vašich silách. Jen takový vztah má šanci na dlouhé trvání. V neposlední řadě pečujte i o svou ženu, věnujte se jí a nepodceňujte ani otevřenost v sexu. Partnerské povídání na téma sexuální fantazie a rozkoše je velmi přínosné a zaručeně zvýší teplotu ve vaší ložnici.

 

Komentáře jsou vypnuty.