Načerpejte životní sílu do čaker pomocí orientálního tance.

Břišní tanec – dobije vám energii dřív, než řeknete Schakira.

článek od kartářky Alice

článek od kartářky Alice

Břišní tanec bývá vnímán smyslně. Málo která žena, která se dívala na Schakiru si neříkala, že by se takto chtěla umět vlnit také. Orientální tanec se váže převážně ke dvěma čakrám: druhé čakře (ovlivňující sexuální pochody v těle) a čakře sluneční, nebo-li solar plexu.

Druhá čakra (od spodu) se nazývá čakrou sakrální (svadhithana). Je asi tři prsty pod pupkem. Její funkce, pokud jsou v harmonii se projevují nápaditostí, spokojeným sexuálním životem a činí váš život plodným.

Třetí čakře se říká čakra solar-plexu ( Manipura).  Naleznete ji v oblasti přibližně dvou prstů nad pupkem.

Druhou čakru hledejte pod pupkem. Během průběhu břišního tance fixuje pozornost na pohyby břicha, které se dme do popředí. Pupkem prochází energie z kosmu a tanec působí na toto energetické centrum tak, že ji otvírá tomu aby mohla přijmout lehčeji co nejvíce potřebné energie. Tímto se dostává  břišním tanečnicím silná dávka pocitu vnitřní síly. Vrací se jim vrací síla, aktivita, chuť do práce, ale i na jiné bohulibé činnosti. Trěba i na sex. Tanečnice se stávají radostné, zří svět v barevně a optimisticky.

Kdysi to byl rituál, obřad, dnes také  zábava.

Břišní tanec vznikl před několika staletími. Známý byl také jako raks scharki, belly dance, nebo arabský orientální tanec. Zprvu to byl  rituální tanec mužských válečníků. V dávném Egyptě se tančil ve svatyních na počest bohyně Isis. Byl to obřadní tanec svázaný s plodností. Když některá žena rodila v bolestech  své dítě, ostatní ženy tančily, aby se spojily s energií matky země a získaly přízeň přírody. Tanec byl považován za formu motlitby, kde se prosilo za bezbolestný a šťastný porod. Nejvíce břišní tanec tančí ženy. Belly dance je populární po celém světě. Také je to tanec, který dokáže muže rafinovaně svádět.

Břišní tanec a má vliv na příliv energie.

Břišní tanec probouzí a koriguje práci druhé a třetí čakry. Bosé nohy tanečnice pojí s živlem zemským, se vzdušným živlem ruce a pohyby bříška se živlem vody. Energie se čerpá z venku, kulminuje však uvnitř těla. Není způsob, jak tančit břišní tanec správně a nekontrolovat při tom dech. Vědomé dýchání koriguje tok energie v celém těle. Tanečnice okouší příliv energie , kterou dokáží řídit.

Svoji úlohu zde hraje pohyb zvaný shimmy, spočívá v držení určité části těla(boky, prsa a hlavně bříško). Tělo se tu dělí na dvě části. Vrchní je provázána s kosmickou sférou a dolní se zemí.

Každý pohyb má svůj význam. Pravidelný pohyb musí být dokonalý. Tato forma pohybu má hlubší smysl svázáný s duchovní tradicí. Třeba takzvané osmičky setančí tančení plynule – symbolizují nekonečno. Zatímco kruhy pánví naznačují pohyb země okolo slunce.

Každý z těchto pohybů má  svůjvýznam na práci čaker a reguluje energetické proudění v nich. Proto je ideální pro ženy, které mají problém s tím přijmout svoji vnitřní ženu, svoji ženskost a sexualitu, či mají rozmanité bloky v této oblasti. Také učí elegantním pohybům a rafinovanému svádění. Břišní tanec je skvělou formou meditace.

Vaše kartářka AliceKartářka Alice

 

Komentáře jsou vypnuty.