Botanický horoskop

 

Ke každému znamení horoskopu se váže určitá bylinka. Určuje základní vlastnosti svého zrozence, má vliv na jeho zdraví i na to, jak ho vnímají ostatní lidé. Poznejte tu svoji!

 

Pelyněk (21. 3.–20. 4.)

Silní a energičtí zrozenci v Pelyňku milují adrenalin a neustále vyhledávají nové zážitky. Jejich mottem je – rychleji, dále, lépe… prostě samé superlativy až na hranici bláznivých výstřelků. Mohou si dovolit mít vysoké nároky na druhé, protože stejně nároční jsou sami k sobě. Přesto ze svých předsevzetí někdy dokážou slevit. Jejich vznětlivost je často přivádí do konfliktů, především tehdy, pokud rychleji mluví a jednají než myslí. Potřebovali by trochu vylepšit své chování, protože stejně jako pelyněk se vysemení, kde se mu zlíbí, a vypouští do půdy látky, které okolním rostlinám nesvědčí, jeho zrozenci občas utlačují a otravují druhé. Ale v jejich blízkosti se přesto daří hojnosti.

 

Pampeliška (21. 4.–21. 5.)

Pampeliška slouží jako pošťák. Chcete-li někomu milému poslat zprávu, myslete na to, co chcete sdělit, a sfoukněte chmýří pampelišky směrem, kde dotyčný stojí nebo bydlí.

Pampelišky jsou zářivé milovnice darů života a čím víc jich dostávají, tím jsou spokojenější. Nic průměrného, neřkuli obyčejného, jich není hodno, milují totiž luxus – jemné látky, pravé šperky, špičkovou kosmetiku, vybrané pokrmy a ušlechtilá vína. Ale nečekají na hojnost s rukama v klíně, o budoucí prospěch se umějí zasloužit vytrvalou až úmornou prací.

Záliba v hodování se často odráží na jejich zdraví, zejména v problémech s hmotností. Často také trpí infekcemi krku a dýchacích cest a potížemi se srážlivostí krve.

 

Konvalinka (22. 5.–20.6.)horoskop-konvalina

Víte, že rose sesbírané z konvalinek před východem slunce se dříve přikládala kouzelná moc? Pokud někdo toužil být stejně přitažlivý jako drobné kvítky, potřel si rosou tvář a nechal ji uschnout.

Zrozenci pod ochranou Konvalinek bývají obdařeni zvláštním smyslem pro humor. A stejně, jako jsou květy konvalinek nevinně bílé a plody rudé, i jejich zrozenci mají dvě tváře – milou, usměvavou a druhou výbušnou a krutou. Málokdo dokáže odhadnout, kdy se která objeví. Konvalinky totiž střídají nálady jako aprílové počasí. Bývají velmi zvědavé i zvídavé a s tím se pojí jejich vášeň pro cestování a poznávání nových lidí. Bohužel jiným metrem měří sobě, jiným těm druhým, prostě kážou vodu a samy pijí víno.

Často je trápí anginy a revmatické potíže.

 

Rebarbora (21. 6.–22.7.)

Důstojné a důvěryhodné Rebarboře byl dán do vínku silně rozvinutý ochranitelský pud. Jakmile zrozenec Rebarbory vidí někoho v nesnázích, ihned se ho ujme. Bohužel však svou péčí dokáže druhé nepříjemně svazovat a dusit. Nesnáší bezpráví a celoživotně bojuje za spravedlnost. Rebarbory jsou zrozeny pro rodinný život a čas strávený s jejich nejbližšími je pro ně tím nejcennějším. Doma vytvářejí útulné hnízdo, kam se rodina i známí rádi schovávají před nepřízní světa.

Rebarbory musejí být velmi ohleduplné ke svému citlivému zažívání a chránit své ledviny. Často je trápí záněty močových cest.

 

Třezalka (23. 7.–22. 8.)

V převečer svátku sv. Jana Křtitele bývalo zvykem ustlat lůžko z třezalky. Svatý Jan v noci přišel a ráno byl na lůžku zřetelný otisk jeho hlavy. Posvěcenou třezalkou se léčili lidé i zvířata.

Silní, pevní a vytrvalí zrozenci Třezalky přesně vědí, co chtějí, a jak toho dosáhnou. Sice do vínku nedostali příliš velkou trpělivost, ale v případě potřeby se umějí ovládat. Skvěle skrývají nedostatek sebevědomí. Přes svou sympatickou povahu umějí druhým mnohdy až despoticky vládnout. Osud ostatních lidí jim však není lhostejný a pokud vidí někoho, kdo potřebuje podporu, pomohou mu. Ale i v tom se někdy projeví panovačná povaha Třezalek. Jejich chráněnci proto mnohdy prchají bez poděkování a rozloučení.

Třezalky často trápí oběhové problémy, především se srdcem a vysokým tlakem, a mají sklony depresím. Když muže ve znamení Třezalky trápí „rýmička“, vědí o tom všichni, ale vážné onemocnění dokážou zatajit.

 

Čekanka (23. 8.–22. 9.)

Německá pověst vypráví o dívce, která sedm let čekala s pláčem u cesty na návrat svého milého, až se proměnila v čekanku.

Rozvážní a moudří zrozenci Čekanky neztrácejí ani v nejtěžších chvílích chladnou hlavu. Čerpají z velkých životních zkušeností, umějí pomáhat, poradit a podpořit a je na ně spolehnutí. Mají velký dar správně rozebrat situaci a najít nejvhodnější řešení. Jejich pracovitost přináší ovoce, ale přesto jsou na peníze opatrní. To ale neznamená lakotu, mnohdy vydávají značné částky na dobročinnost.

Nejčastějším zdrojem zdravotních problémů bývá u Čekanek trávicí trakt, alergie a kožní problémy. K jejich zvládání často volí alternativní medicínu.

 

Rozmarýna (23. 9.–23. 10.)

Mytickou rozmarýnu zvanou Aproxis, která dokázala sama vzplanout, popsal ve svém díle již Plinius (23–79 n. l.). Další podobná mytická rostlina se jmenovala Herba impia a byla považována za bezbožnou.

Zrozence Rozmarýny zdobí oslnivá elegance, vytříbené vystupování a vynikající smysl pro humor. Díky tomu jsou neustále obklopeni přáteli. Stejnou pečlivost, jakou věnují svému zevnějšku, uplatňují také při zařizování a údržbě svých domovů a při své práci. Ať k nim přijdete kdykoli, vždy je tam čisto a místnosti překypují vkusem. Stejně pečlivě jako k sobě a k obydlí přistupují i k práci. Ta jim kromě peněz přináší také velké uspokojení, proto se jí věnují s maximální pečlivostí, ale se zdravým rozumem, žádný workoholismus.

Rozmarýny trápívají potíže s krevním tlakem a proto mívají studené ruce a nohy.

 

Vřes (24. 10.–21. 11.)

Lidé pod ochranou Vřesu se od většiny věcí distancují a působí poněkud vyčerpaně a chladně. Ale bez ohledu na zdání a na jejich masky právě zrozenci Vřesu potřebují od ostatních nejvíce vřelé pozornosti a lásky. Jejich zdánlivá nepřístupnost a tvrdost je pouze obrana před možným zraněním, před nímž se brání i velkou nedůvěřivostí. Navíc bývají mistry manipulace a dávají si velký pozor, aby neukázali svou pravou tvář. Díky své nesporné inteligenci bývají pány situace a řízení druhých lidí, na něž mnohdy pohlížejí svrchu, je velmi uspokojuje. Pokud však před vámi své brnění přece jen odloží, mohou se stát vašimi nejlepšími přáteli.

Jejich zdraví ohrožují křehké kosti a často je trápí vleklé potíže se zuby. Nechtějí-li se dostat do problémů, měli by pravidelně navštěvovat zubního lékaře.

 

Máta (22. 11.–21. 12.)

Veselé Máty při zábavě často sklouznou až k lehkomyslnosti a nestálosti. Okolí je pro ně mnohdy pouhým obecenstvem v divadelní hře, kterou samy režírují. Snaží se předstírat inteligentní dokonalost, ale bližní jim tuto přetvářku ne vždy „zbaští“. Máty rychle propadají nudě a potřebují často měnit prostředí, už jenom proto, aby udržely zdání, že jsou nejlepší, což se jim na jednom místě nepodaří předstírat dlouho a navíc je to vyčerpává. Lepší je změnit obecenstvo, než se nechat frustrovat a naříkat nad nespravedlností světa.

Ženy Máty často mívají rozšířené žilky a obě pohlaví si užijí dost trápení s močovými cestami.

 

Šťovík (22. 12.–19. 1.)

Typické pro zrozence Šťovíku je tajuplnost, uzavřenost a pevné dodržování zásad a plánů. Tvrdohlaví a neústupní Šťovíci přesně vědí, čeho chtějí v životě dosáhnout a málokdy improvizují. Práce je pro ně něco jako náboženství a kvůli ní bývají ochotní se vzdát nejrůznějších radovánek – práce má prostě vždycky přednost před zábavou. Stejně jako k sobě jsou přísní i k druhým a se vztyčeným ukazovákem vyžadují precizní plnění povinností. Jejich asketičnost jim nedovoluje zálibu v luxusních zbytečnostech a k podobnému přístupu nutí i svou rodinu. Rodinné finanční stabilitě dávají přednost před teplem domácího krbu a projevy něhy.

Zrozencům Šťovíku hrozí problémy s kostmi a páteří, případně revmatické potíže. Často si stěžují, že jim dřevění nohy.

 

Dobromysl (20. 1.–18. 2.)

Volnost a nezávislost, to jsou největší priority individualistických zrozenců Dobromysli. Vrozená zvědavost jim poskytuje spoustu zájmů a potřebu neustále se vzdělávat ve zvolených oborech. Nemívají velké množství známých, dávají přednost několika ryzím přátelům, ale ani s nimi nemusejí být v každodenním styku. I při setkání po několika měsících však nedochází k žádnému odcizení. Přestože zrozenci Dobromysli mnohdy vypadají jako věční snílci bloudící duchem mimo, přesně vědí, o čem je řeč. Jejich citlivost jim velí zajímat se o druhé, ale někdy to se sdílením starostí svých blízkých přeženou. Po takové zkušenosti se už raději drží zpátky.

K častým neduhům zrozenců Dobromysli patří bolesti hlavy a nespavost.

 

Vlčí mák (19. 2.– 20. 3.)

Obyvatelé Kypru zasvětili vlčí mák bohyni Afrodité. Ve středověku byl považován za kouzelnou rostlinu a přidával se spolu se sádlem, konopným květem, kořenem černé čemeřice, topolovými pupeny a hašišem do čarodějnických mastí.

Zatímco zrozenci Dobromysli jako snílci jen vypadají, Vlčí máky jimi jsou doopravdy. Kontakt s požadavy všedního života pro ně není snadný a působí jim značné chmury, stejně jako samostatné rozhodování. Kvůli své citlivosti se rychle nadchnou, ale brzy vychladnou a většinou se nechají přesvědčit okolím. Jejich košatá fantazie je často odnese mimo realitu a možná má na svědomí i jejich častou citovou nestabilitu. Citové projevy jim dělají problémy, ale dokážou se chovat nelítostně.

Měli by si dávat pozor na prochladnutí a sklony k depresím a pečovat o pohybový aparát, protože jim hrozí zejména problémy s páteří.

Komentáře jsou vypnuty.