Tarotové karty

Tarotové karty k nám promlouvají prostřednictvím univerzálních symbolů a archetypů. Spojují v sobě astrologii, numerologii a symboliku různých duchovních směrů.

Historie tarotových karet

Původ a historie tarotových karet jsou opředeny rouškou tajemství. Přesné informace o tom, kdy a kde se tyto karty poprvé objevily, totiž nejsou známy. Některé teorie nás zavedou až do dávné minulosti, neboť tvrdí, že karty vznikly z tzv. Knihy Thowtovy, jež vznikla již ve starém Egyptě. Někteří odborníci se však více přiklání k názoru, že se historie těchto karet začala psát až v období mezi 14. a 15. stoletím. Tarotové karty původně sloužily pouze ke hře. První dochovaná zmínka o hracích kartách je pravděpodobně uvedena v zákoně bernského kantonu z roku 1367, který je jako hazardní hru zakazoval.

Z období 15. století pak pochází nejstarší dochovaná tarotová sada. Traduje se, že v té době se v Itálii těšily velké popularitě různé hazardní hry, zejména pak karty zvané tarocchi, které byly údajně užívány pro magické a okultní účely. Není tedy divu, že je v té době katolická církev nazývala dílem ďáblovým.

Tarot je objektivní zrcadlo. Výhoda tohoto věštebného nástroje je v tom, že ho nelze ničím ošidit, neboť karty nelžou. Zavolejte nám na naše číslo nebo pošlete SMS a poznejte jeho moc.

V průběhu dalších století se ovšem pohled na tarotové karty měnil, začaly se používat k esoterickým a věšteckým účelům. V současné době jsou tyto karty jednou z nejoblíbenějších a nejrozšířenějších pomůcek pro všechny, kteří hledají hlubší pochopení a vhled do života.

Rozdělení tarotu

Pro věštecké účely mohla v minulosti tarotistka využít hned několik typů těchto karet (francouzská či italská větev). Jejich využití i význam přitom dokonale vystihuje překlad slova arcanum, neboli tajemství. Tarotové karty totiž symbolizují situace, příhody a osoby, které ve svém životě potkáváme. Současná sada obsahuje 78 karet s 22 symboly velkých arkán a dalšími 56 symboly arkán malých. Velká arkána je jádrem tarotu. Pomocí obrazového ztvárnění popisuje charakterové vlastnosti, základní vzorce chování, životní etapy a cestu člověka. Podrobnosti o této cestě se lze dozvědět ze sady 56 karet malých arkán.

Výklady tarotových karet

Tarotový výklad prostřednictvím své energie umožňuje nahlédnout do tajemných zákoutí budoucnosti a odhalit věci příští. Může sice pomoci znovu nalézt ztracenou cestu, ale podobně jako ukazatel na cestě, nepřebere zodpovědnost za naše rozhodnutí a ani za nás nic nevykoná. Tarot nám sice dovolí nahlédnout do nadcházejících událostí, ale nezapomeňme, že si svoji budoucnost vytváříme sami, na základě našich skutků.

Obdržené vize však můžeme s úspěchem využít při dalším životním rozhodování, ať už se týká oblasti emocionální, zdravotní, materiální, finanční či intelektuální. Pokud hledáte prostředek k osobní meditaci či sebepoznání, tarot Vám bude vždy užitečným pomocníkem, neboť v sobě mimo jiné spojuje prvky astrologie a kabaly.

Průběh výkladu tarotových karet

A jak probíhá samotný výklad tarotových karet? Tarotistka s kartami hovoří a dostává se jí různých odpovědí. Někdy se stane, že věštba nedává okamžitý smysl – o to víc však posléze dovede ohromit svojí silou a pravdivostí. V určitých případech mohou karty odmítnout danou věštbu sdělit. Pokud však řešíte svůj osobní rozvoj, podají Vám vždy aktuální odpověď.

Interpretace věštby pomocí tarotových karet

Pokud se zabýváte tématem, které jsou pro Vás opravdu důležité, měli byste se obrátit pouze na zkušené kartářky, která rozumí řeči symbolů. Správná interpretace věštby je naprosto zásadní, má-li Vám přinést užitek. Zaujala Vás možnost výkladu z tarotových karet? Pak se na nás nebojte obrátit! V našem týmu pracují skutečné odbornice, kartářky, jejichž doménou je právě Tarot, a které Vám rády pomohou.

Spojit se s našimi kartářkami – odbornicemi na výklad z Tarotových karet můžete telefonicky nebo prostřednictvím sms zprávy. Záleží na tom, co je Vám bližší

Komentáře jsou vypnuty.