Cikánské karty

Cikánské karty řadíme do skupiny obrázkových, věšteckých, vykládacích karet. Ačkoliv je jejich původ pravděpodobně starší, první historické zmínky o těchto kartách pocházejí ze 13. století.  Historie předpovídání budoucnosti však sahá až do daleké doby kamenné, kdy lidé k věštění používali nejprve vnitřnosti nejrůznějších zvířat. Postupně upřeli svou pozornost také na křišťálovou kouli a na výklad budoucnosti z dlaně či pomocí kouzelných obrázků, tedy vykládacích karet.

Poznejte moc cikánských karet

Jak z názvu karet vyplývá, původ jejich vzniku je spjat s národem cikánů, známých kočovníků, kteří jsou obdařeni výjimečným smyslem pro spiritualitu, umění čtení z ruky, výkladu karet a věštění se u nich dědí po generacích. Cikánské karty se vyvinuly postupně s karet tarotových, které putovaly po světě společně s těmito kočovníky. Po čase populární královskou hru tarot předělali, neboť zmenšili počet karet a k běžným 22 životním symbolům přidali dvě „boží“ karty: Boží oko a Kněze. Nadto si prosadili vlastní pravidla věštění a druhy výkladů.

Historie cikánských karet

Jak již bylo zmíněno, první historicky doložená zmínka o cikánských kartách pochází z 13. století. Vykládací cikánské karty však zažívaly postupně během staletí další přeměny a jejich vývoj byl završen až kolem roku 1960. Dnešní podoba i podstata karet se od původní hry velmi liší. Cikánské karty se v současnosti vyskytují v mnoha variantách, přičemž ani sady se stejným počtem nemusí být nutně stejné. Z určitého úhlu pohledu k nim patří i karty Lenormand nebo Kipper.

Profesionální výklad karet Vám zajistí naše specialistky. Zavolejte si pro předpověď na nejbližší budoucnost, nebo se zeptejte na partnera svých snů.

Podstata cikánských vykládacích karet

Cikánské karty jsou obrázkové, to znamená, že každá karty graficky zobrazuje buď určitou osobu, událost nebo situaci, myšlenky, pocity. Vykládací sady těchto karet se od sebe mohou lišit počtem karetních listů, někdy jsou dokonce rozdílné také názvy jednotlivých karet. U nás patří mezi nejznámější výkladové sady např. Cikánské karty Růženy Vernerové, Cikánské věštění  Lorelei, či Cikánské karty Ivy Hüttnerové. Většina výkladových sad má 24, 32, 35 anebo 52 listů, avšak každá sada má své originální výtvarné zpracování. Mezi zkušenými kartářkami je ovšem nejoblíbenější sada s 36 kartami, která pochází z roku 1901.

Co vše Vám mohou cikánské karty nabídnout

Proč si k výkladu zvolit právě cikánské karty? Ne nadarmo se říká, že cikánské karty mají své osobité a nezaměnitelné kouzlo a jejich symbolika je natolik obsažná, že jsou schopny Vám zodpovědět téměř jakoukoliv otázku. Tyto karty mají schopnost upozornit Vás na současný stav, poodhalí, co dané situaci předcházelo v minulosti a také ukážou možný vývoj do budoucnosti. Mohou být tedy pomůckou při osobním růstu. Zkušená kartářka dovede v seskupení karet číst jejich skrytý smysl.

Pokud i Vy budete chtít poodhalit roušku tajemna a pokusit se nahlédnout až do hlubin Vaší existence, tým našich zkušených kartářek Vás rád uvítá. S pomocí cikánských karet můžete najít odpověď na dosud nevyřčené a nezodpovězené otázky.

Nebojte se nám tedy zavolat a zeptat se na otázky týkající se Vás nebo Vašich blízkých. Cikánské karty Vám podají zcela konkrétní věštbu.

Komentáře jsou vypnuty.