Říká miluji tě i té druhé

Ohromně mne miluje, ale přesto podvádí…

Být milována je snem každé ženy. Neexistuje na světě žena, která by nezjihla pod přívalem láskyplných slov a něžných dotyků muže, kterého miluje. Avšak láska je velmi křehký cit, a ne každý muž jej dokáže pevně udržet, aniž by ho neponičil. Zničit lásku jde mnoha způsoby a tím nejkrutějším způsobem bývá zpravidla nevěra. Jen máloco bolí tolik, jako zjištění, že muž, kterého milujete má milenku. A co víc – do očí vám lže a všechno zapírá.

Zpočátku jeho lžím a slibům ráda uvěříte. Aby ne, vždyť on je pronáší s takovou jistotou a samozřejmostí, že to snad ani nemůže být jinak. Jenomže časem se důkazy o jeho zradě začínají nebezpečně vršit, dokonce ho sama přistihnete, jak sedí se svou milenkou v restauraci a něco jí šeptá do ouška. Nevěřícně pozorujete, jak ji políbí do vlasů a ona ho něžně pohladí po tváři. Běžíte domů, jako ve snu a všechny emoce ve vás se bouří. Vztek se mísí s lítostí a taky se strachem ze samoty.

Pod tíhou důkazů se nakonec ke všemu přizná. Zároveň však přísahá, že miluje jen vás a že už bude věrný jen vám. Může ze všeho dokonce obvinit i vás samotnou, vyčte vám vaše “chyby” a vzápětí vás ujistí, že chce jen vás a slibuje nový začátek ve vašem vztahu, který bude už jen krásný a láskyplný. Uvěříte mu. Uvěříte, protože si sama tajně přejete, aby to tak opravdu bylo.

Pravdou ovšem je, že jen velmi málo mužů dodrží svůj slib a vy budete po zbytek života jeho jediná. Dříve nebo později se každý sukničkář rozeběhne za novým dobrodružstvím, kterých je na každém rohu bezpočet. Bude jen daleko víc opatrnější, takže jeho novou nevěru hned tak neodhalíte. A pokud ji přeci jen odhalíte, bude se opakovat stále stejný scénář…

Má však taková nastokrát slepovaná láska smysl? Snad proto, že ho stale milujete, nebo že máte starch ze samoty, můžete vše zamést pod koberec a tvářit se, že je vše v pořádku. Ba co víc, jestliže vás ekonomicky zabezpečí, začnete jeho zálety tolerovat a postavit se tak do role závislého a snadno manipulovatelného člověka.

Můžete se také zamyslet nad tím, že se vám vše pod koberec zametat nechce a ačkoliv ho stále milujete, vlastnit ho nepotřebujete a raději zůstanete sama. Možná se budete cítit osamoceně, ale zachováte si sebe samu a víru v sebe. Časem totiž zjistíte, že budovat vztah se lhářem jednoduše nemá smysl…

 

I když se to zprvu nezdá, můžete z takto zoufalé situace dokonce i profitovat a být na sebe hrdá. Pokud nevěříte, inspirujte se příběhem jedné ženy, které můžeme říkat paní Eva. Eva odhalila manželovu nevěru a nedokázala nic jiného, nežli celé dny plakat. Když jí jednou doma ubrečenou objevila jejich stařičká devadesátiletá sousedka, řekla jí pár moudrých slov, které si pamatuje dodnes. Řekla jí: „Děvče, nic není pro muže tak málo přitažlivé, jako plačící ženská v teplákách! Musíš mít na prvním místě sebe, potom sebe, zase sebe a potom teprve muže a potom děti, které stejně časem odrostou, a vy si zůstanete“. Eva sebekriticky uznala, v čem tkví její chyba a zranitelnost. Namísto výčitek zvedla hlavu a začala na sobě pracovat. Pečovala o sebe, začala studovat a zanedlouho se z ní stala opět krásná a sebevědomá žena. Jestli někdo v jejich svazku nyní žárlí, je to její muž, který je od té doby velmi vyhraněný v tom, že ví, že jinou ženu, nežli Evu nechce. Eva sice, co se týká věrnosti, ztratila iluze, ale nepoddala se tomu a vypořádala se s tím tak, jak nejlépe dovedla.

A co se zlomeným srdcem?

Vyrovnat se s nevěrou bývá velice těžké. Vždycky nás zraní na citlivém místě, rozvíří emoce a především nažene velký strach. Je však důležité zachovat si chladnou hlavu nejednat bez rozmyslu. Je dobré si uvědomit, že pokud se jednalo o jednorázovou nevěru a ne o delší aféru, nemusí to hned představovat konec vztahu. V krátkodobé nevěře totiž nejsou zainteresovány city a takový úlet bývá zpravidla vyjádřením zraněného sebevědomí nebo nudy. Je dobré si stanovit priority, urovnat postoje a celkově zvážit všechny možnosti a vyhlídky.

A co s bolestí? Když ze sebe shodíme tu bolest v podobě balvanů, které neseme na zádech,   půjde se nám mnohem lehčeji, jistěji a znovu můžeme mít radost ze života. Jestliže to sami nedokážeme, je dobré požádat o radu odborníka, nebo jiné zasvěcené osoby, která se odblokováním zabývá a může nám pomoci. Téma odblokování duševních bolestí, fóbií nebo závislostí je poměrně obsáhlé a bude předmětem jednoho ze samostatných článků.

Nevěra může také být příležitostí pro zcela nový začátek. Není od věci zeptat se sama sebe, kde se stala chyba, proč k tomu muselo dojít a zda náhodou na nevěře neneseme díl viny i my samy ženy. Udělejte si s manželem, nebo partnerem „hodinu pravdy“, kdy budete mluvit o svých pocitech, přáních. Vyvarujte se však veškerých výčitek, které ničemu rozhodně neprospějí..

Lze se nevěře vyhnout?

Ať už žena miluje kohokoli, musí udělat všechno proto, aby toho člověka učinila šťastným  spokojeným. To je zkrátka úděl nás žen, za který se nám ovšem dostává mnoho jiných radostí. Vidět své děti zdravé a veselé je odměnou za všechny ty bezesné a probdělé noci nad dětskou postýlkou. To same platí o mužské lásce. Není žádným velkým tajemstvím, že nejlepším pojítkem mezi manžely je právě sex.

Třebaže dětem je žena ochotna obětovat téměř cokoliv, v případě muže si ženy často myslí, že je mohou odbývat, nebo s nim dokonce jako s dětmi jednat. Je zcela zřejmé, že pokud žena, která muže miluje víceméně ze zvyku, je zkrátka nudná. Udělala by upřímně řečeno cokoli proto, aby se s ním nemusela milovat vůbec. Jestliže má žena o svého muže skutečný zájem anebo chce, aby jim manželství vydrželo, musí se snažit moudře přehodnotit své myšlení a pochopit, že v případě přetrvávající lásky je sex tím tmelem, který drží manželství pohromadě. Je sice pochopitelné, že péče o děti, domácnost a zaměstnání jsou velice náročné, ale při trošce vůle a fantazie je možné cokoliv. Vždyť kdo by protestoval proti občasné večeři jen ve dvou, nebo romantickému wellness víkendu?

Ženy by rovněž měly mít na paměti, že muže přitahuje ta žena, která si o něm myslí, že je úžasný a vzrušující, a která mu to nezapomene láskyplně naznačit.

Co tedy každý muž potřebuje?

Tak jako každou ženu potěší drobné pozornosti od muže, nepohrdnou ani oni ženským úsměvem a poděkováním. Vždyť koho by nepotěšila pochvala, nebo slova uznání.

Spolu s tímto nepsaným pravidlem by si ženy měly uvědomit ještě jednu, velmi zásadní věc, která je sice pro muže typická, ale která naopak není vlastní ženám. Muži mají zakodovanou vlastnost soustředit veškerou svou pozornost na jednu velkou věc a podceňovat význam maličkostí. Pokud toto žena pochopí, mají oba dva partneři takřka vyhráno a vyhnou se zbytečným hádkám a nesvárům. Místo výčitek je lepší občasná pochvala za všechno, co pro ni kdy muž vykonal a jak moc si toho cení.

Co muže zaručeně osloví a čím ho můžete odradit?

Každý muž si zaručeně všimne sebevědomé ženy, která je chtrá a která dokáže své půvaby decntně skrývat. Moudrost, nadhled, smysl pro humor a dobrá nálada je cennou devizou, zrovna tak jako schopnost rozpoznat chvíli, kdy je lepší taktně mlčet. Jestliže o sebe dbáte, příjemně voníte a umíte se vkusně obléknout a upravit i doma, zaručeně tím okouzlíte nejednoho muže v okolí. A čím muže přímo uhranete? Svou schopností ukázat citlivou a zranitelnou ženu, kterou muži rádi ochraňují….

Svého manžela i milence naopak silně otrávíte, jestliže se budete stále podceňovat, stále někomu radit a neustále postávat před zrcadlem. Nic není odpudivější, než-li věčně rozmrzelá a otrávená žena, která je hrubá, užvaněná a neustále se vzteká jako malé dítě. Jistě nemusíme zdůrazňovat pohrdavé chování, rozmrzelost a hloupé řeči o tom, jak si dokážete se vším poradit a že si sama vystačíte. K čemu je vám potom vysněný princ?

V čem tedy tkví to tajemství úspěchu u mužů? Je to jednoduché! Ženy musí zůstat ženami, být přirozené a nechat muži prostor pro jeho aktivitu. Jen tak může vzniknout tolik potřebné erotické jiskření….

A co platí na ženy?

Není toho zase tolik, ale některé věci jsou zkrátka pro ženy velmi důležité. Pohlazení, něžný dotyk a občasný dáreček dokáží divy. Buďte ve vztahu s vaší ženou otevřený, svěřte se jí s vašimi problémy, ale nikdy z nich neobviňujte nikoho jiného. Neostýchejte se říct partnerce, co se vám líbí, co vám chutná, co ve vztahu chcete a co ne. Požádejte ji, aby se s tímtéž svěřila také ona vám. Pomůžete tím utvářet a budovat vztah. Pečujte o sebe a vyvarujte se přílišnému pití alkoholu. Opilé muže ženy nerady vidí a potom, co si počít s opilým milencem? Ani v běžném životě a každodenním shonu nezapomínejte na něžné doteky a obbejmutí. Koho máme rádi, toho přeci instinktivně objímáme, líbáme a laskáme.

Ženy a touha po bohatství…

O ženách se mnohdy traduje, že je na mužích nejvíce lákají peníze. Ovšem až na vyjímky se toto nezakládá na pravdě. Ženy se víc než o hmotné statky zajímají o to, zda je muž schopný odpovědnosti a schopnosti správně s penězi nakládat. Jestliže se pár rozchází kvůli penězům, je to většinou zapříčiněno neschopností převzít odpovědnost jak za sebe, tak za finance.

Hádky bývají pikantním kořením každého vztahu

Jestliže jsou u vás hádky na každodenním pořádku, jistě to není nic dobrého. Ovšem vyříkání si odlišných názorů je důležité, samozřejmě za předpokladu, že jsou vedeny v  přátelském a zdvořilém duchu. Občasné hádky tedy nezavrhujme, protože vyjadřují potřebu změny.

Tajemství ano či ne?

Je sice hezké, že se partneři navzájem svěřují a mají k sobě důvěru, ovšem i toto pravidlo má své hranice. Každý z nás přeci potřebuje svůj tajný koutek, kam se může kdykoliv stáhnout a v klidu popřemýšlet, nebo si jen tak oddychnout. Požadovat po partnerovi absolutní otevřenost je dětinské a pro partnera nanejvýš otravné, jestliže se ho vyptáváte na každou maličkost. Upřímně si přiznejme – chcete snad aby o vás někdo druhý věděl úplně všechno a znal každé vaše tajemství? :o)

Komentáře jsou vypnuty.