Proč mi stále vchází do snů ?

Proč se mi o něm jenom zdá?

 

Ne, byl to jen sen…. řeknete si s pocitem jisté úlevy a ještě chvíli zůstanete v klidu ležet v posteli. Je to čas na probuzení a také prostor pro otázku, proč se vám o něm pořád ještě pobčas zdá. Je to už nějaký ten pátek, co jste se rozešli, nejste se svým bývalým v žádném kontaktu, ale přesto se mu podaří vloudit se do vašeho snu a zjitřit všechny vaše smysly i emoce.

Je těžké jednoznačně říct, co je příčinou takto podivných snů. Mohou to být vzpomínky, zážitky z prožitého dne, nebo k vám ve spánku promlouvá vaše podvědomí a ukazuje, co všechno je ve vaší mysli ukryto.

Aneb jak říká básník – „V tmavých jeskyních našich myslí sny stavějí svá hnízda z pozůstatků dne.“
– Rabíndranáth Thákur

Proč se mi o něm pořád zdá právě o něm?

Nelze s jistotou říct, proč právě o něm. Nejjednodušší vysvětlení je, že pokud se vám o někom zdá, pak je to proto, že tak o něm jednoduše přemýšlíte, nebo přemýšlí on o vás. Nebo je tím vším trochu víc, než se nám na první pohled jeví?

Jedna z dalších možností nebo vysvětlení je už trochu romantičtější a věřili jí především naše babičky a prababičky. Staré lidové písně a pohádky nám dodnes říkají, že ve snu se mohou potkávat duše, které by spolu nemohly být fyzicky, by co víc, už naši předci věřili, že ve snu k nám mohou promlouvat i naše duše samotné.

Na každém snu záleží.

Každý sen je jedinečný a provází jej odlišné pocity, které jsou pro interpretaci snu důležité. Je důležité i to, co se vám zdálo a jak často se vám tento sen opakuje. Zjednodušeně můžeme říct, že jsou sny dobré a zlé. Jestliže chcete svým snům porozumět, je dobré si je hned po probuzení zapsat a později se pokusit jej interpretovat, ať už sami pomocí intuice, nebo například pomocí snáře.

Co mohou jednotlivé pocity nebo postavy ve snu znamenat?

Jestliže se vám zdál klidný, šťastný a spokojený sen, ve kterém figuroval váš bývalý partner, nemusí to hned znamenat, že po něm opět toužíte. Ano, samozřejmě to může vypovídat o tom, že je vám po něm smutno, ale pokud víte, že jej skutečně nechcete ve svém životě, může to být i známka toho, že vám ve skutečnosti láska chybí a spíše sníte o muži, se kterým by jste opět mohla tyto hezké pocity prožívat. Váš bývalý muž zde může zastupovat partnera jako takového, smybolizuje mužské objetí a pocit bezpečí. Tyto sny k vám mohou promlouvat i o tom, by jste měla více poslouchat sama sebe, mít se více ráda a nebýt na sebe tolik přísná.

Sny s bývalým partnerem mohou být i smutné. Popřemýšlejte o tom, jestli vám není již delší dobu smutno, jestli se necítíte osamocená. Možná jste se ještě nesrovnala s rozchodem a doufáte, že se vám vrátí. I když si myslíte, že jste ho vytěsnila z vaší mysli a vůbec se jím nezabýváte, opak může být pravdou. Podvědomě jste svůj postoj k bývalému muži dostud nevyřešila a váš vztah k němu ještě není úplně uzdravený. Programově zahazujete všechny myšlenky na minulost, protože vám působí bolest, ale nelze jim jen tak jednoduše uniknout.

Všechny tyto vzpomínky, bolístky a potlačené touhy se během dne  nasbírají a pečlivě schované za celý den se ozvou během spánku ve snu. Objevují se pro to, aby vám ukázaly, že jste si ještě nezpracovala rozchod, že váš vztah k bývalému partnerovi ještě není úplně uzdravený a stále jste na něj citově vázána. V těchto případech pomůže čas a především odpuštění jemu, i sobě samotné.

Erotické sny a základní instinkt

Také sny, které bývají eroticky zabarvené k nám promlouvají s určitým poslestvím. I když vám ve vztahu nic nechybí, popřemýšlejte o tom, zda vám v sexu něco nechybí, nakolik vás nový partner dokáže sexuálně uspokojit. Co vám vlastně oproti předchozímu vztahu chybí? Také touha, nebo potřeba s někým komunikovat na velmi důvěrné úrovni na sebe ve snu může vzít podobu sexuálního aktu. Někdy se erotický sen může stylizovat do podoby sexuálního ataku, nebo žhavé erotické scény. To může být i projevem touhy o prosazení se, o své uplatnění v rámci společenství, ve kterém žijete. Obecně však můžeme říct, že erotický sen je často touha po osobě opačného pohlaví a přání být někomu nablízku.

 

Někdy jsou sny, ve kterých se objevuje váš bývalý, doslova a do písmene noční můrou. Budíte se s hrůzou a s nepříjemnými pocity. To samozřejmě neznamená, že vám v současné době chybí hádky či konflikty, které jste zažívala se svým bývalým,  ale spíš to ukazuje na nedořešené záležitosti mezi vámi. Také vám takovýto sen může signalizovat, že se vás bude bývalý snažit kontaktovat a často na vás myslí. V takovém případě buďte obezřetná a pečlivě sledujte, co se po takovém snu odehrává ve skutečnosti. Sen vám někdy takto vysílá varovný signál, a proto jej nepodceňujte a snažte se nepříjemným konfliktům a setkání vyhnout, jak to jen půjde.

Každý sen má svůj význam

Sny nám předávají informace z našeho podvědomí, proto je dobré jim naslouchat a věnovat jim pozornost. Často nám vzkazují, že máme věnosvat pozornost nějaké události, nebo složité situaci. Důležité jsou i pocity ve snech, ať už jsou příjemné, nebo ne. Zvláštní pozornost si zaslouží takové sny, které se opakují. Takové, které nás zaplaví vlnou emocí, na něž se nedá zapomenout ani po probuzení. I když se vám často zdají nepříjemné sny, je dobré se jim naučit porozumět, aby se staly vašimi rádci a abyste pochopili úlohu lidí v nich a co vám mají říct.

I když  se vám zdá, že nic z toho pro vás v současnosti nemá význam a hlavně děj snu nedává žádný smysl, může se vázat k minulosti a přáním, která jste kdysi měla a dnes už si je nepamatujete. Některé sny nemusejí být přímo prorocké, ale jistě v nich lze najít cestičku k tomu, o čem promlouvá vaše duše a jaké vám přináší posleství.

Komentáře jsou vypnuty.